Máte otázky? pojďme na ně:-)

Časté otázky v souvislosti s užíváním přípravků na bázi Bacillus subtilis

Každý máme naprosto originální střevní mikrobiom, stejně jako otisk prstu. Zjednodušeně řečeno Bacillus subtilis umí podle PH rozpoznat patogenní a pozitivní střevní mikroflóru – tu patogenní omezí a té prospěšné pomůže. Pak jeho role končí a nezanáší Vám tak do střev mikrobiom, který Vám není vlastní. Více si můžete přečíst na Nejlepší-probiotika.cz

Probiotika nejsou lék, pomohou vyčistit Váš trávící trakt, zaktivovat trávící procesy a podpořit tvorbu interferonu a dalších látek, které pomohou Vašemu tělu probudit jeho vlastní sílu.

Zdravotní problém, je důsledkem většinou dlouhodobě nevhodného návyku (stravovacího, psychického, stresového..). Když tuto příčinu nezjistíte a neodstraníte, tak nemůžete čekat dlouhodobý efekt.

Pokud jste dlouhou dobu něco zanedbávali a Váš zdravotní problém je akutní, doporučujeme intenzivní probiotickou kůru, která by Vám měla ulevit.

Při užívání produktů s Bacillus subtilis se mohou objevit krátkodobě příznaky detoxikace organismu a střev v podobě např. průjmu, zácpy, nadýmání, bolesti hlavy, zvýšené teploty nebo vyrážky. Doporučujeme proto zvýšit příjem tekutin. Žádné dlouhodobé nežádoucí účinky u lidí ani u zvířat nejsou známé.

Pro správný účinek je klíčové, aby se bakterie Bacillus subtilis a licheniformis udržely v těle v určité koncentraci (podobně jako když užíváte antibiotika). Je proto žádoucí, abyste udržovali mezi dávkami pravidelný časový rozestup. Více se vždy dozvíte v dávkování na krabičce probiotického produktu.