Jak efektivně zlepši imunitu?

Imunitní systém má mnoho složek obrany, které se vzájemně doplňují a překrývají.

 

Správná životospráva

To asi není žádná novinka, že byste se měli pravidelně otužovat, eliminovat alkohol, jíst vyváženou stravu plnou vitamínů, vlákniny, bílkovin a minerálů, dopřát si pravidelný spánek a pravidelný pohyb alespoň 30 minut denně.

Faktem je, že dnešní konvenčně pěstovaná zelenina a ovoce má stále méně vitamínů a dalším faktem je, že správná střevní mikroflóra, která zabezpečí optimální vstřebávání výživných látek ze střev směrem k buňkám, je v dnešní populaci spíše výjimkou než pravidlem. K tomu nepřispívá ani hodně diskutované nadužívání antibiotik a životní styl plný stresů. S imunitou souvisí i vyvážené PH organismu a také objev šedesátých let minulého století INTERFERONY.

Pojďme se na to podívat trochu podrobněji.

 

Střevní mikroflóra

Ve střevech žije několik desítek trilionů mikroorganismů, což je více, než máme vlastních buněk v těle. Některé studie říkají, že v lidském střevě se nachází 70-80% imunitního systému. Střevní mikroflóra zajištuje správné trávení, syntézu vitamínů a dalších biologických látek důležitých pro životní funkce a výstavbu vlastního těla, detoxikaci střevního traktu, pohyblivost střev, stimulaci a vyzrávání složek imunitního systému a mnoho dalšího.

Ne všechny mikroorganismy jsou ale našemu tělu prospěšné. Nevhodnou kombinací potravin, užíváním antibiotik, stresem nebo konzumací alkoholu prospěšné mikroflóře škodíme a vytváříme kyselé prostředí vhodné pro tvorbu plísní, virů, hub a nežádoucích kolonií bakterií.

Našim střevům rozhodně prospěje konzumace kysaných mléčných výrobků, živých jogurtů, kysaného zelí a dostatečného množství vlákniny. Úprava střevní mikroflóry probiotiky a prebiotiky je dnes již plnohodnotnou léčbou.


Pro stabilizaci PH organizmu doporučujeme spařit čajovou lžičku jedlé sody vroucí vodou (cca do půlky šálku a doplnit studenou vodou, aby se dalo pít) a vypít nalačno alespoň 20 minut před snídaní.


Interferony

V roce 1957 byly objeveny interferony – složité bílkoviny, které se postupně začaly využívat k léčbě různých onemocnění. Interferony se dělí do třech skupin – alfa, beta a gama, přičemž u prvních dvou byly prokázané pozitivní účinky na lidské zdraví.

Pokud je buňka zdravého člověka napadená virem, začne produkovat interferony, které pomohou sousedním buňkám aktivovat membrány, které zvýší jejich odolnost proti těmto virům. V okolních buňkách se tak vytvoří stav antivirového štítu.

Jak pomoci oslabenému tělu produkovat interferon alfa k posílení jeho obranyschopnosti?

Vědci z dalekého Novosibirsku, ve výzkumu, který trval téměř 40 let, přišli na to, že bakterie kmene Bacillus, které se hojně vyskytují v půdě, kterou dokonale čistí, pomáhají tělu v přirozené produkci právě interferonu alfa a zároveň očišťuje střeva od patogenní mikroflóry. Na základě tohoto výzkumu byl vyroben čistý přírodní doplněk stravy STELKOR, který byl dlouho využíván pouze pro vojenské účely a dnes ho můžete využít i Vy. Bakterie Bacillus subtilis a licheniformis jsou použity v prebiotickém základu výtažků z klíčků špaldy, které mají sami o sobě také zajímavé složení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *