Proč žerou psi trávu?

Baví mě pozorovat přírodu, protože je dokonalá a plná inspirace. Zvířata mají některé smysly dokonalejší než my lidé a dokáží instinktivně využívat bohatstvím které nám příroda dává. Planeta Země oplývá dokonalým ekosystémem, který se nám lidem ještě zdaleka nepodařilo rozluštit.

Přemýšleli jste někdy o tom, proč jsou psi tak odolní, když pijí špinavou vodu z louží, jsou schopní sežrat rozkládající se mršinu a když přijde podzimní a zimní nečas, tak to nimi nic neudělá?

Všimli jste si také, že psi velmi často rejdí čumákem u země a v trávě a pak tu trávu také velmi rádi žerou? Někdy jí vyzvrací, ale velmi často ne.. a také se říká, že se tím psi čistí. No něco na tom asi bude.

Vědci z dalekého Novosibirsku se v utajeném výzkumu pro vojenské účely, který trval 40 let, zaměřili na to, jak uchránit vojáky před použitím biologických zbraní. Objevili to, co zvířata běžně instinktivně využívají ke své ochraně.

Klíčem k očistným mechanismům v přírodě jsou bakterie kmene Bacillus. Konkrétně kmen Bacillus subtilis žijící v půdě, čistí vodu pronikající z povrchu do podzemních vod. Tento kmen se vyskytuje také v trávě, kde ho zvířata, včetně našich psích miláčků, čichem identifikují a používají ho k vlastní očistě.

Vědci také přišli na to, že Bacillus subtilis produkuje v těle kolem 200 různých látek, které fungují podobně jako antibiotika a ničí nežádoucí viry, plísně, houby a patogenní mikroorganismy. Jednou z nejstěžejnějších látek, kterou Bacillus subtilis dokáže v těle vybudit, je Interferon – protein, který v těle zodpovídá, za tvorbu imunity.

Tyto poznatky vyústili ve vytvoření preparátu STELKOR, který byl úspěšně otestován na zvířatech a dlouhou dobu nebyl komerčně dostupný, byl pouze pro armádní účely. Po uvolnění vojenských patentů se dostal STELKOR i do běžného prodeje a dnes si ho můžeme dopřát i my v České republice.

Jak pomohl konkrétním lidem, si můžete přečíst v referencích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *